Magyarország

Genealógiai kutatás

A genealógia nem csak a múlt tanulmányozása, hanem egy híd építése a múlt és a jelen között, amely megvilágítja az utat a jövő felé
Genealógiai kutatás Magyarországon lenyűgöző utazást kínál a múltba, felfedve rendkívüli családi történeteket és hozzájárul az ország gazdag kulturális örökségéhez. Minden évben nő az érdeklődés az őseink eredetének felfedezése iránt és egyre többen teszik fel a kérdést: "Ki voltak az őseim?" Sokan fordulnak központunkhoz, hogy felfedezzék múltjuk titkait. Magyarország történelme szorosan kapcsolódik a volt Osztrák-Magyar Monarchiához és változatos lakóihoz, ami gyakran izgalmas felfedezéseket eredményez a genealógiai kutatások során.
Az Archívumokban elérhető dokumentumok a 16. századtól napjainkig terjednek és értékes forrást jelentenek a családok múltjáról szóló kutatásainkhoz. Családi levéltárak, egyházi anyakönyvek, népszámlálások és különböző egyéb anyagok mind segítenek feltárni minden család múltját. Szakértőink nemcsak a családfa rekonstruálásában segítenek, hanem az őseid történeteinek életre keltésében is, történelmi összefüggéseket hozzájuk párosítva.

A genealógiai kutatás Magyarországon nemcsak aprólékos munkát és részletekre való odafigyelést igényel, hanem együttérzést is a helyi történelem és kultúra bonyolultságai iránt. Minden családnak megvan a saját egyedisége, és a genealógiai vizsgálatok az emlékezet sokféle vonalának, különböző sorsokkal összefonódva történő megőrzésének eszköze.

Forrásaink


Az egyik legfontosabb dokumentum a genealógiai kutatásokban a templomi anyakönyvek, ahol a keresztelés, házasság és az elhalálozás eseményei voltak rögzítve. Ezeket a dokumentumokat a katolikus és evangélikus templomokban, valamint zsinagógákban vezették. A bejegyzéseket latinul, magyarul, más nyelveken és héberül (a zsidó vallásuak esetében) is elkészítették. Egy másik fontos forrás, amely széles körben megőrzött Magyarországon, a 18. század második feléből származó földadó nyilvántartások. Ez az értékes forrás "Mária Terézia Úrbéri Tabellák" néven ismert.
Ezen felül szakértőink aktívan kutatnak más értékes történelmi anyagokat is, amelyek segítenek felfedezni azoknak az embereknek a biográfiáját, akik évszázadokkal ezelőtt éltek. A biográfiai információk fontos forrásai gyakran magukba foglalják a 19. és 20. századokban készült személyes iratokat, amelyek a foglalkoztatást és az oktatást érintik. Az ingatlanok tervei és leírásai is fényt deríthetnek konkrét személyek életére. Különös figyelmet fordítunk a helyi népszámlálásokra (amelyek leggyakrabban városokban készültek) és az adódokumentumokra. Mindezek az anyagok lehetővé teszik a részletesebb betekintést az őseid mindennapi életébe, akik nyomot hagytak a történelemben.

Az idő kíméletlenül rohan előre, magával ragadva a történelem lapjait és az őseink titokzatos sorsait, amelyek a múltban ragadtak. Nehéz felfogni, de minden személy a genealógiai fán egy teljes élettel rendelkezik. Ezek az egyének idővel elhalványultak, de életüket eseményekkel, örömmel, bánattal, boldogsággal és szomorúsággal töltötték meg. Bár már rég eltávoztak, örökségük, mint egy láthatatlan szál, összeköt minket a múlttal. Ezen történelem megőrzésének fontossága megkérdőjelezhetetlen. Az Európai Genealógiai Központ lehetőséget teremt a családtörténetbe való elmerülésre. Az emlékezés, az ápolás és a tisztelet nemcsak lehetővé teszi számunkra, hogy elmélyedjünk a múltunkban, hanem megerősíti kapcsolatunkat azzal, ami egyedülálló részévé tesz bennünket ennek a világnak.

Árak és Szolgáltatások

Genealógiai kutatás

1500 eurótól
Életrajzi kutatás
500 és 2000 euró között
Repatriálás (állampolgárság megerősítése)
400 és 1500 euró között
Dokumentumkeresés
100 és 1000 euró között
Családtörténeti könyv
Az ár alkuképes
Családtörténeti weboldal
Az ár alkuképes